PRTG Network Monitor - dodatkowe informacje

Informacje o produkcie PRTG Network Monitor

PRTG for iOS

Darmowa aplikacja dla urządzeń iPhone, iPad i iPod touch  Aplikacja umożliwia kontrolowanie działania sieci z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Przeglądanie danych o monitorowaniu czy sprawdzanie poszczególnych urządzeń i sensorów nie musi się odbywać tylko stacjonarnie. Kontrolę ułatwiają powiadomienia push.  W PRTG for iOS można zrobić prawie wszystko co przez interfejs internetowy, w tym:  wstrzymywać i wznawiać działanie czujników, ustawiać priorytety i opcje ulubione, potwierdzać alarmy, natychmiastowo skanować stan sieci lub edytować komentarze do obiektów.   Raporty również są dostępne mobilnie, można je wysyłać jako pliki PDF przez email lub drukować za pomocą AirPrint. Ponadto skanowanie kodu QR pozwala na bezpośrednie przejście do czujnika lub dodanie konta użytkownika do aplikacji.     Aplikacja dostępna jest do pobrania w AppStore  

Informacje o produkcie PRTG Network Monitor

PRTG for Android

Darmowa aplikacja dla smartfonów i tabletów z systemem Android, a także dla urządzeń BlackBerry i Kindle Fire HD.  Aplikacja umożliwia wygodne kontrolowanie działania sieci z urządzeń mobilnych. Przeglądanie danych o monitorowaniu czy sprawdzanie poszczególnych urządzeń i sensorów nie musi się odbywać tylko stacjonarnie. Kontrolę ułatwiają powiadomienia. Dodatkowe narzędzia mogą być wykorzystywane także bez łączenia z serwerem głównym PRTG.  W PRTG for Android można zrobić prawie wszystko co przez interfejs internetowy, w tym: wstrzymywać i wznawiać działanie czujników, ustawiać priorytety i opcje ulubione, potwierdzać alarmy, natychmiastowo skanować stan sieci lub edytować komentarze do obiektów.  Ponadto skanowanie kodu QR pozwala na bezpośrednie przejście do czujnika lub dodanie konta użytkownika do aplikacji.     Aplikacja dostępna jest do pobrania w Google play i amazon  

Informacje o produkcie PRTG Network Monitor

PRTG Desktop

PRTG Desktop to natywna aplikacja systemu Windows pozwalająca na zarządzanie wieloma serwerami PRTG. Jest to alternatywny interfejs, przez który można łączyć się z serwerem głównym PRTG, aby skonfigurować swoje ustawienia oraz wyświetlić wyniki monitorowania.   Program pozwala na: 

  • Zarządzanie w drzewie urządzeń – możliwość przenoszenia i klonowania obiektów za pomocą metody przeciągnij i upuść lub standardowych skrótów klawiszowych (Ctrl-X, Ctrl-C, Ctrl-V)  
  • Multi-edit – masowa zmiana ustawień lub zastosowanie funkcji menu kontekstowego jednocześnie dla wielu elementów wybranych z drzewa urządzeń. 
  • Multi Server – możliwość konfiguracji dostępu do kliku serwerów głównych PRTG. Dzięki tej funkcji można przeglądać dane wszystkich niezależnych instalacji serwerów głównych, co zapewnia scentralizowane zarządzanie monitorowaniem. 
  • Ostrzeganie – aktywowanie powiadomień pozwala na ich wyświetlanie na pulpicie wraz z dźwiękiem za każdym razem kiedy program wykryje zmiany w sieci. Można też sprawdzać status wszystkich skonfigurowanych serwerów jednocześnie wraz z alarmami dla każdego z nich.    

Aplikację można bezpłatnie pobrać tutaj.

Dodatkowe informacje